ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ İÇİN GEREKLİ OLAN AİLE BİRLEŞİMİ KURSLARI

Almanya’da yaşayan veya uzun süreli oturum hakkı olan biriyle evlenen her Türk vatandaşı aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilmektedir. Eşle aile birleşimi yapılabildiği gibi, çocuklarda ailelerinin yanına aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilirler. Ancak Alman Hükümeti, aile birleşimi yapabilmek için bazı şartlar aramaktadır.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ( aile birleşimi kursu)  KURSU HAKKINDA BİLGİLENDİRME

* Aile Birleşimi A1 Almanca Sınavı için mutlaka belli bir kurum ya da kişilerden mi ders almak gerekiyor?

Hayır, Sınava istediğiniz kişi yada kurumla hazırlanabilirsiniz. Hatta hiç bir kuruma da gitmeyebilirsiniz. Goethe Enstitüsünde veya sınavı yapıyoruz diyen herhangi bir kurumda Almanca Aile Birleşimi Kursu almanız size herhangi bir avantaj veya dezavantaj sağlamaz. Ama sınav maalesef kolay ve basit değil. Sistemli ve düzenli bir çalışma gerektirdiğinden sınavı gerçekten iyi tanıyan ve Alman diline hakim kişilerden profesyonel yardım mutlaka almanız gerekir. Almanca Aile Birleşimi kurslarında öğretmenlerimiz alanında uzman öğretmenlerdir. Aile birleşimi kursları hakkında son derece deneyimli ve ciddi çalışmalarla öğrencilerimizi istedikleri hedeflere ulaştırmışlardır.

* Aile Birleşimi A1 Almanca Sınavı ne zaman ve ne sıklıkla yapılır?

Genellikle ayda 1 yapılmakla beraber yoğunluğa göre ayda 2 yada 3 kerede yapılıyor.

*Aile Birleşimi A1 Almanca Sınavında en az kaç puan almak gerekir?

Sınavda 100 üzerinden en az 60 puan almak gerekiyor.

*Aile Birleşimi A1 Almanca Sınavını başarılı sonuç alamazsam sınava bir daha katılabilir miyim?

Sınavı geçemediğiniz takdirde 1 hafta sonra tekrar sınava girebilirsiniz. Ayrıca sınava girmek için bir sınırlama yoktur.

*Sınava nasıl başvuru yapılır?

Aile Birleşimi sınavına başvuruyu kendiniz yapabilirsiniz. Sınava girecek kişi sayısının yeterli olması durumunda sınav merkezimizde de yapılmaktadır.

ALMANCA DİL EĞİTİMİ

Ülkemizde çok sayıda Alman firmasının iş yapıyor olması ve her sene yüz binlerce Alman vatandaşının turistik ziyaret amacı ile ülkemize gelmesinin doğal bir sonucu olarak, Almanca bilen Türk vatandaşları, farklı sektörlerde kendilerine uygun işleri daha kolay bulmaktadırlar.

Dış ticaret, gümrük, yönetim kadroları, uluslararası ilişkiler, hukuk, ekonomi, bankacılık, ticaret ve turizm gibi farklı sektörlerde kendilerine iş imkanı yaratmayı planlayan kursiyerlerimiz Almanca öğrenmek veya mevcut Almanca bilgisini geliştirmek için kurumumuza başvurmaktadırlar.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Beylikdüzü Şubesi olarak amacımız kursiyerlerimizin öncelikle kişisel hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır. Almanca kursu kapsamında öğretim tekniklerini araştırmaya devam etmekte, ulusal ve uluslararası yabancı dil öğretim platformlarını takip ederek kendimizi yenilemekteyiz; bu sayede kursiyerlerimizin kurumumuzdan maksimum verim almalarını hedeflemekteyiz.

Bugüne kadar Almanca eğitimi verdiğimiz öğrencilerimiz iş, sınav, okul, seyahat ve yurtdışı göçmenlik gibi farklı ihtiyaçları doğrultusunda alanında uzman öğretmen kadromuzla çalışma imkanı bularak yüksek başarılara imza atmışlardır. Bu başarının altında kursiyerin eksiklerine yönelik hazırlanan Almanca özel ders programı yatmaktadır.

Beylikdüzü Almanca dil kursu olarak eğitimlerimiz bünyesinde öğrencilerimize birebir özel Almanca dersi veya sınıf ortamında Genel Almanca eğitimi imkanı sunmaktayız.

Almanca dil eğitimi müfredatımız A1-A2-B1-B2-C1 olmak üzere 5  seviyeden oluşmaktadır.

Hala Karar Veremediniz Mi?
Bize ulaşın!