Genel İngilizce kursu için tercih edeceğiniz İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları’nda Avrupa Dil Portfolyosu temelinde eğitim uygulanmaktadır. Avrupa Dil Portfolyosu okulda veya okul dışında dil öğrenen veya öğrenmiş kişilerin, dil öğrenme konusunda edindikleri ile yaşadıkları kültürel deneyimlerin tamamını kayıt edip ifade edebilecekleri bir dökümandır.

British Culture Beylikdüzü’nde gireceğiniz yazılı ve sözlü seviye tespit sınavlarından sonra, seviyenize uygun ve 10 – 12 kişilik olan sınıflarımıza yerleştirilerek dil eğitiminize devam edersiniz.

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosu’na göre genel İngilizce kursu 6 adet seviye bulundurmaktadır. Bu seviyeler şu şekilde özetlenebilir:

A1: – Elementary : Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.

A2: -Pre – Intermediate : Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: – Intermediate  : Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2: – Upper Intermediate : Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1: – Advanced : Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

C2: – Master of Proficiency : Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

Kur Süresi ve Toplam Ders saati:

Her bir seviyemiz Lecture + Skills Dersleri ile birlikte 120 saat olup, yaklaşık 10 hafta sürmektedir.

Genel İngilizce Programları – Gün ve Saatleri

  • Pazartesi- Çarşamba- Cuma Grubu: 10:00 – 13:20 – 17:00 – 19:20 / 19:30 – 21:50
  • Salı ve Perşembe Grubu: 17:00 – 19:20 / 19:30 – 21:50
  • Cumartesi ve Pazar Grubu: 10:00 – 13:10 / 13:30 – 16:50 / 17:20 – 20:20

İlginizi Çekebilecek Eğitim Programlarımız

Hala Karar Veremediniz Mi?
Bize ulaşın!