Ülkemizde ilköğretim, ortaokul, lise ve kolej İngilizcesi eğitiminde karşılaşılan en büyük problem, öğrencilerimizin özellikle ilköğretim 2. kademe ve lise döneminde hayatlarını etkileyecek ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarıdır. Çünkü bu aşamada İngilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri verememektedirler.

Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görüyoruz. Şöyle ki; 7 yaşında bir öğrencinin yabancı dil öğrenirken gösterdiği çabukluğu ilerleyen yaşlardaki (örneğin; 20 li yaşlara gelince) yetişkin öğrencilerde aynı düzeyde göremiyoruz. Oysa dil eğitimi, gelişmiş tüm ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci daha ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir.

British Culture Beylikdüzü Ortaokul & Lise ve Kolej İngilizcesi eğitimi sayesinde öğrenciler, ileride zaman ayırmakta zorlanabilecekleri İngilizce eğitimlerini tamamlamış olmakla birlikte iş hayatına da bir adım önde başlamaktadırlar. Kolej İngilizcesi eğitimi aynı zamanda Sınav İngilizcesi eğitimleri altında bulunan TOEFL, IELTS ve YDS gibi sınavlarda da önemli bir yolu erken yaşta kat etmiş olurlar.

 

Program içeriği

  • Lise İngilizcesi Aktiviteleri ile İngilizce’yi sevdirerek öğretmek amaçlanmaktadır.
  • Konuşma odaklı eğitim modeli izlenir.
  • Öğrenciler kendi yaş ve dil seviyelere uygun olan gruplarda eğitim alır.
  • İngiliz Kültür Beylikdüzü eğitmenlerinin tümü formasyon sahibi, alanında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır.
  • Öğrencilerimizin gelişimi düzenli yapılan sınavlarla kontrol edilirken, eksik kalan noktalar ödevler ve ek derslerle pekiştirilir.
  • Eğitmenlerimiz sadece öğrenciyle değil ebeveynlerle de sürekli iletişim halindedir. Ebeveynler dersler, sınavlar ve projelerden sürekli haberdar edilirken, danışmanlarımızın velilerin sorularını yanıtlamak için her zaman hazırdır.

İlginizi Çekebilecek Eğitim Programlarımız

Hala Karar Veremediniz Mi?
Bize ulaşın!