Fransızca; tüm dünyada 30’dan fazla ülkede konuşulan, Avrupa Birliği üyeleri tarafından resmi dil olarak tanınmış bir dildir. Dünya genelinde 200 milyondan fazla insan tarafından konuşulması sebebiyle, dünyanın en çok konuşulan dilleri arasında 11. sırada yer almaktadır. 

Fransızca Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde de en çok tercih edilen dillerin başında gelmektedir. 70 milyondan fazla kişinin ana dili olması sebebiyle Avrupa ülkelerinde konuşulma yoğunluğu bakımından İngilizce ile  Almancadan sonra en çok konuşulan dil olarak Fransızca gelir. Sosyal medya ve internet kullanıcıları arasında İngilizceden sonra ikinci dil haline gelmiştir. Fransızca, İngilizce gibi beş kıtada konuşulan bir dil olma özelliğine sahiptir. 

Kanada anadil olarak İngilizce ve Fransızcayı kabul etmiştir. Milletlerarası ilişkiler, siyaset ve diplomasi gibi alanlarda İngilizce’den sonra ikinci dildir. Bunun yanısıra kültürel ve hayatın sosyal alanlarında da çok saygın milletlerarası bir iletişim dilidir. İngilizcede bulunan kelimelerin hemen hemen  %50’sinin Fransızca’dan geldiği tahmin edilmektedir. Fransızca’ya hakim olunması durumunda, uluslararası faaliyetlerde bulunan firmalarda kariyer yapmak, dünyaya açılmış organizasyonlarda yer almak ya da  turizm alanında çalışmak çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Beylikdüzü ilçesinde bulunan İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu temsilciliğinde Fransızca eğitimimiz A1-A2-B1-B2-C1 olmak üzere 5 seviyeden oluşmaktadır.

Hala Karar Veremediniz Mi?
Bize ulaşın!