IELTS Sınavı Nedir ?

Dünyada 140 ülkede ve 10.000’in üzerinde kurum tarafından kabul gören, tüm dünyaca kabul edilen dil seviye belirleme standartları çerçevesinde British Council güvencesi altında hızlı ve güvenli sonuç veren İngilizce dili seviye belirleme sınavıdır.

Neden IELTS Sınavı’na Girmeliyim ? 

Yurt dışında çalışmak, öğrenim görmek, küresel göçmenlik için IELTS sınavı çıkmanız gereken ilk basamaktır. İngilizce dil yeterliliğinizi kanıtlayan bu uluslararası sınav dünyanın en çok tercih edilen ve kabul geren dil sınavıdır. IELTS, İngilizce iletişim kurma becerinizi teke tek gerçekleştirilen bir konuşma sınavıyla ölçen, yaygın kabul görmüş tek İngilizce dil sınavıdır.

Dünya genelinde 11.000den fazla kurum tarafından tanınan bu sınava geçen sene toplamda 2.9 milyon kişi girmiştir. Türk öğrencilerinin en çok tercih ettiği ülkeler ise Birleşik Krallık, Avustralya, ABD ve Kanada olmuştur. Yine göçmenlik için de en çok tercih edilen ülkeler Birleşik Krallık, Avustralya ve Kanada olmuştur.

Beylikdüzü British Culture ile IELTS’e hazırlanarak siz de hayallerinize bir adım yaklaşabilirsiniz. Beylikdüzü’nün en iyi dil okulunda, en tecrübeli IELTS uzmanları ile sınava hazırlandığınız ortamda, eğitiminiz bittikten sonra kendi okulunuzda sınava girmenin mental rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Hangi IELTS sınavına girmeliyim?

Hangi IELTS sınavına girmeniz gerektiğinden emin değil misiniz? Yardımcı olabiliriz!

 

Girebileceğiniz farklı IELTS sınavı türleri bulunmaktadır. IELTS, dünyanın farklı yerlerine gitmenize, her zaman istediğiniz o işe sahip olmanıza veya İngilizce becerilerinizi geliştirdiğinizi kanıtlamanıza yardımcı olabilir. Seçmeniz gereken sınav ne yapmak istediğinize göre değişir.

 

Sınavınız için kayıt yaptırmadan önce başvurduğunuz kurumlarda hangi sınavın gerektiğini kontrol ettiğinizden emin olun.

IELTS Akademik sınavına girin  

 

Yükseköğrenim hedefleriniz için IELTS Akademik testi: Dünyanın herhangi bir yerinde lisans veya yüksek lisans düzeyinde öğrenim görmek veya çalışmak istiyorsanız bu sınava girin.

IELTS Genel Eğitim sınavınıza girin 

 

Dil becerilerinizi kanıtlamak için IELTS Genel Eğitim: Akademik olmayan düzeyde öğrenim görmek, çalışmak ve İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmek için bu sınava girin.

 

Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik için IELTS

Birleşik Krallık’ta eğitim, yaşam ve çalışma için dil yeterliliğinizi IELTS sınavı ile belgelemeniz gerekmektedir. Vize kuralları gereği; UKVI tarafından kabul edilen ve Secure English Language Test bünyesinde uygun görülen IELTS sınavı ile  seviyenizi kanıtlayabilirsiniz.

 

IELTS Yaşam Becerileri (Life Skills A1 ve B1)

 

IELTS sınavı Akademik Genel  Eğitim ‘in yanında IELTS Life Skills sınavı ile CEFR A1 ve CEFR B1 seviyesinde yapılan, dinleme ve konuşma becerilerini  ölçen bir sınavdır. Bazı vize kategorileri ve diğer göçmenlik işlemleri için Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik taleplerini karşılamak adına tasarlanmıştır.

Girmeniz gereken IELTS Sınavı ve size gereken puan okumak istediğiniz ve/veya çalışmak istediğiniz kurumun taleplerine göre değişmektedir.

Life Skills A1

Bu sınav, Aile, Eş veya Partnerler için Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik başvuruları kapsamında İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini belgelemek isteyenler için hazırlanmıştır.

  • A1 düzeyi, Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi (CEFR) içerisinde yer alır ve Ulusal Yeterlilikler Çerçevesinde (NQF) ESOL Giriş Düzeyi 1’e denktir.
  • Sınav, Konuşma ve Dinleme bölümlerinden oluşur.

Life  Skills B1

Bu sınav, vatandaşlık/yerleşim vizesi için Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik başvuruları kapsamında İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini belgelemek isteyenler için hazırlanmıştır.

 

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik ‘Aile birleşimi’ vizesine başvuruyorsanız, IELTS Life Skills A1 sizin için uygundur. Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik “ülkede sürekli yaşama izni ya da vatandaşlık için başvuruyorsanız sizin için uygun sınav IELTS Life Skills B1’dir.

 

test-1